14 Mart 2010 Pazar

Kemal Kılıçdaroğlu 2

Kendisi hakkında ikinci yazım ise, seçimlerden bir hafta öncesine tekabül etmekte. Bu dönemde tarafsızlığımı tamamen atmışım sanırım. Bundan dolayı da kendisine yöneltilen eleştirileri, elbette kendisi kadar başarılı değil, bertaraf etmeye çalışmışım; 22 mart 09 tarihinde de böyle bir yazı çıkmış elimden;

shp ve chp'nin ayrımını yapamayanları ve demokrasi kelimesini sindiremeyenleri şaşırtamayan adam. hayır bir insan nasıl 18 sene önce olan bir olaydan dolayı suçlanabilir, aklım almıyor. evet salağım, bundan dolayı da komplo *teorileri üretemiyorum. allah beni bildiği gibi yapmalı. tüm bunların farkındayım. ama yine de ortalama zeka seviyesinden düşük bir zavallı yazar olarak bir kaç konuyu merak ediyorum. elimde değil.

şimdi anladığım kadarıyla, hani kemal kılıçdaroğlu belgeler çıkartıyor ya. işte o belgelerden rahatsız olan güruh da diyor ki; 'madem belgen var, savcılığa git şikayet et.' aha evet aynen bunu diyorlar. sonra hemen ertesi gün bi bakıyoruz, 'kemal kılıçdaroğlu pkk'Lı olm' temalı bi haber çıkıyor. linkte zaten pek hayır yok. zira yenişafak olsun, ne bileyim habervaktim olsun, sadece bir tarafın duygusal masturbasyon yapmasını sağlayan gazeteler bunlar. e haberler de buradan çıkıyor zaten.

yenişafak hakkında şöyle bir anım vardır. iletişim derslerinden birinde -ki kimbilir hangisinde- ideolojik olarak iki farklı gazeteyi karşılaştırmamız istenmişti. ben de cumhuriyet ve muhafazakar görüşte 5 adet gazete bulmuş, uzunca bir yola çıkmıştım. aslında farkındayım vakit olsun yeni şafak olsun, bunların hepsi okunup üfleniyor sonra da evlerimize kadar geliyor. neyse, bu gazetelerin varlığı sayesinde 2-3 kez kazadan falan dönmüştük. o derece kutsallar. lakin işte allah bildiği gibi yaptı beni. dinsiz, imansız biraz da salak. bundan ötürü okuyamıyorum bu gazeteleri.

evet olay da şu şekilde vuku bulmuştu; cumhuriyet ve yeni şafak karşılaştırmasında, yeni şafak'ın da en az cumhuriyet gazetesi kadar haberi saptırdığını bizzat projeyi yazarken görmüştüm. hani şimdi gazetecilik terimleri falan da filan da, gerçekten uğraşayamayacağım. zira ben ne dersem diyeyim, 'yeni şafak yazmış, doğrudur' diyen, üstün insanların pek umrunda olmayacak.

şimdi evet belge konusu bu. e savcılık hemen orada, bi git arkadaşım. bakınız kemal kılıçdaroğlu böyle böyl bir adam. biz bu adam hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyoruz. evet medeni cesaretin varsa dersin güzel kardeşim. yargının bağımsız olup olmaması konusunda pek bir yorumda bulunamamakla beraber, e iktidar zaten istemiyor kendisini. bu durumda kılıçdaroğlu hakkındaki dosya daha da hızlı sonuca ulaşır. hem iktidar partisisin sen. tek başına hem de. kaldırırsın dokunulmazlığı, eğer mevcut gücün yetebiliyorsa. sonra da yargılarsın. olur biter.

eğer tüm bunlar şu anki tbmm içerisinde olmuyorsa eğer, insanın durup düşünmesi lazım. şimdi kasımdan beri, ssk olsun pkk olsun hep bu isimlerle zaten anılıyor. yani yenişafak'ın süper takipçi gazeteciliği ile çıkartılan iddialar değil bunlar. bu zamana kadar da bir gelişme olmadı. bundan sonra da olmayacak tabiiki. iddialara güvenip, hayal dünyasına dalıp komik olmanın alemi yok zira.

öte yandan bir de dün sol frame kısmını pek bir hareketli kılan hadis konusu vardı. önce bu hadis değil denmiş. sonra hz. muhammed'in söylediğini gösteren bir link verilmiş. bu defa da, yok öyle bir şey, işte bilmem nerde yazmıyor denmiş. sonra da bakmışlar böyle olmuyor, sen halkı iktidara karşı kışkırtıyorsuna kadar gelmiş olay. hoşgelmiş. şimdi bir kere adalet bir devlet yöneticisi olmak için gayet gerekli bir harekettir. lakin, halihazırda bulunan gücün sadece bazılarına çok adil olduğunu görmemek elde değil. küresel bir krizi ciddiye almayan bir başbakanın, ülke yönetiminde ne derece beceriksiz olduğu, krizin teğet geçeceğine inanırken, ne derece halktan kopuk olduğu çok aşikardır. zira bu söz de, hadi başbakanı indiriyoruz temalı değildir. sandıklarda alaşağı etmeyi planlayan bir tümcedir.

şimdi denmiş ki, kemal kılıçdaroğlu kendinden taviz veriyor, seçim propogandasını din üzerinden götürüyor. e buralarda zaten herkes din üzerinden götürüyor. yani ilk kez yapılmış bir şey değilki. ecevit'in dinsiz olduğu iddiaları buralarda kulaktan kulağa yayıldı zaten. ekonomik söylemler yerine, 'biz de sizin gibi müslümanız, oyunuzu bize verin' cümleleri de zaten burada kuruldu. oyunu kuralına göre oynuyor sadece kılıçdaroğlu. bu kadar. hayır 2 sene önce atatürk ve laiklik üzerinden gitti chp. yine suçlu, yine suçlu adamlar. iktidara da hiç yaranılmıyor canım.

özel olarak, kemal kılıçdaroğlu çok pis, kakadır diyecek varsa eğer, şu zavallı insanı aydınlatacak gönüllüler aranıyor. yalvarırım nolur, iddialarınızı çürütmeyeceğim, pişman olmayacaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder