Hürriyet

5 Aralık 2010 Pazar

Bu Sefer Başlık Yok

Dün akşamdan itibaren haber sayfalarına düşmeye başladı ‘Emniyet müdürü göstericilerin arasında kaldı’ başlıklı haberler. Heberler de olabilir bu belki, ama onun kadar komik değil yaşananlar. Trajik kelimesi daha doğru olacaktır tanımlarken. Neyden bahsedildiğini anlamak için, hadi biraz dün ne oldu bakalım; Başbakan RTE, üniversite rektörleriyle Dolmabahçe’de toplantı yapacaktı. Önemli olan kısım bu değil tabi, şu anda en azından.

Dün Gebze’de, Çamlıca gişelerinde ve Beşiktaş’ta onlarca genç dövüldü, yerlerde sürüklendi ve ağız burunlarına biber gazı dolduruldu. 40 tanesi de gözaltına alındı. Sonra bunlardan 37 tanesi serbest bırakıldı. Kim yaptı peki bunu? Cahil halk mı? Yoksa bu ülkeden olmayan birileri mi? Cevap basit; ’Lacivert Ordu’. Daha önce pek çok kez orantı kuramadığını bildiğimiz ordu yani.

Herneyse, bunun hakkında zaten benim değil, sesini daha yüksek perdeden duyurabileceklerin konuşması gerekir. Gerekirdi, lakin Kemal Kılıçdaroğlu bile bir iki cümle ile geçiştirdi bunca gencin yaşadıklarını. Bakalım medyamız ne yapmış? Elbette yandaş olmayanlardan bahsetmiyorum. Fildişlerinde yaşayan, aldığı paraya bakan, haber değeri ! olmayan işlerle ilgilenmeyenler dün tüm bu olaylar içerisinde ’haber değeri olan’ bir şey buldular. Çok şükür!

Beyoğlu emniyet müdürünün imdadına çevik kuvvet yetişmiş. Cumartesi günü saatlerce mağdur müdürden bahsetmedi mi ana akım medya? Biz de haline üzülmedik mi, ’vah zavallı adam’ diye? Sonra arasında kaldıkları da azılıydı çok, astıkları astık, kestikleri de kestikti. Ama kahraman çevik kuvvet emniyet müdürümüzü savaşarak kurtardı ’hainlerin’ elinden.

En azından ana akım medyamız böyle duyurdu, ya da buyurdu, hangisi daha uygunsa. Peki gerçekte ne mi oldu? Açın yine ana akım medya kanallarına bakın. Gerçeği mi gördüler acaba bir anda? Holdinglerinin üzerlerine nur mu indi? Sanmıyorum. Sanan varsa duyulur tabi saygı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder