Hürriyet

18 Mart 2011 Cuma

Ortaya Karışık-yiğit edition-

http://hasanseker.blogspot.com/2011/03/ortaya-karsk-prg-5.html

Hasan’a ek yapmam lazım. Sonuçta programın sahibi o. esasen aramızda böyle bir şeyin lafı olmayacağı net bir şey. Yine de devamlı misafir gibi bir şeyim. Programdan sorumlu değilim en azından. Bugün eğlenemedik. Nedenleri biliyoruz. Sayamayacağım buraya. Saymak da istemiyorum. Kimsenin kasıtlı bir müdahelesi söz konusu değil çünkü.

Hasan, Ortaya Karışık’ı yaratırken ne düşündü, kendi bloğundan okunabilir. Benim için Ortaya Karışık, sesimi duyurabildiğim, duyurabileceğim, bunu yaparken sınırsız saçmalayabileceğim bir ortam. Absürd her şey yaşanabilir burada. Tüm sıkıntılar unutulur, hayatın bokluğu gözardı edilir, hatta yeri gelince taşak da geçilebilir. Misafir olarak davet edildiğim ilk programda Hasan ile bunu yapabileceğimizi gördük. Kaldı ki, bunu dinleyen kitle belli. Bir araya geldiğimizde dönen geyiğin, biraz daha kontrollü halini yapıyoruz. Geyik çevirdiniz mi siz hiç? İşte bunu başarabiliyoruz. Belki de hiç tanımadığın insanların karşısında bunu yapabilmek az bir şey değil. Velhasıl kaçıncı program bilmiyorum, ama biz yapıyorduk bunu bugüne kadar.

Velhasıl 17 mart gecesi yapılan yayın, dinleyici için de, bizim için de çok sıkıcı geçti. Zevk alamadık. Yukarıda saydığım, soyutlanma maddesini bırak, bir şeylerin baskısı tepemizde sallandı durdu. Tam olarak demek istediğim de hani adaletin kılıcı vardır ya. Onun ne zaman tepene ineceği belirsizdir. O sallanır, sonra kopar, düşer ve ölürsün. Hasan ile demek aynı şeyleri düşünüyormuşuz. Sanırım fazla ciddiyetsizlik, baskı getiriyormuş.

Hasan’ın kararını beklerim. Birkaç hafta içinde eskisi gibi olamayacaksak uzatmanın anlamı yok neticede.

Bir de siz sevgili, sevgililere bir şey; hayatın sıkıcı, iğrenç, katlanılmaz olduğunun farkında olacak kadar bir şeyler gördüm. Size kötü bir haber vereyim, hayat böyle geçmez. Üzgünüm ama yayın akışının tamamını, girdiği kirli işlerden mütevellit vurulan İbo’ya ayıran medya insanları, sıkıcısınız. Bu haber satabilir, size reyting kazandırabilir. Ama sıkıcısınız. Intihar edin topluca. Yarım kilosu bile tüm insanlığı öldürebilecek plutonyum, Japonya’da kontrolden çıkabilecek düzeyde. Ve siz bunu görmüyorsunuz. Demek yaşamak için bir sebebiniz yok. Bunu anlıyorum günlerdir yaptığınız haberlerden.

Ayrıca, biraz eğlenin. Bırakın, herkes eğlensin. Haftanın bir gecesi en azından. Bu şansı verin kendinize ve çevrenizdekilere. Çok sıkıcısınız. Gidin, ölün ne bileyim.

Bir Joker repliğiyle bitirelim; ‘why so serious?’

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder