16 Haziran 2014 Pazartesi

Her yaz başında birlikte olurduk

1991: Sovyetler Birliği çöktü ve yine aynı yıl Özbek'te bir sitede yazlığa taşındık. Aynı yıl konuşmayı öğrendim yazlığa gelen bahçıvanlardan. Ve aynı yıl 3 yaşını tamamladım. Benimle birlikte bir çok insan gibi. Ve martın ilk 5 günü sonunda bir kısım minik insanlar doğdu.

1996: Artık evde kendi kendime yetmediğimi anladığım yıl. Yaz zamanı olay buhran haline gelmişti. Yaş olarak benden az büyük ve çok büyüklerin arasında yer almaya çalıştığım bir yaz sonu. Ve yanlış bilmiyorsam eylül başında ilk kez yazlıktan arkadaş edindiğim sene.

2001: Gittikçe büyüyen yazlık ekibiyle, site dışına ilk çıkış yılımız. Akkum'daki toprak alanda ilk maçımız. Akkum'daki diğer sitelerle ilk temaslarımız. Yaz sonunda kafamıza uyan çocuklarla ilk kez takılmaya başlamamız.

2005: Bizim yeni, daha evvelinde daha afilli sandığım bir yere taşınmamız. O sene son kez Özbek'e gitmemiz. Ve eşyaların taşınması. Falanı, filanı. İlk aşka değil, ona çok daha evvel veda etmiştik. Ama ilk aşka dair yerlere veda etmek, ilk arkadaşlara veda etmek, o güzel yaz günlerine veda etmek...
Aradan yıllar geçti. Gerek hafızam, gerekse 99-2005 yılları arasında devamlı günlük tutmuş olmamdan dolayı pek çok şeyi hatırlıyorum. Şunu da tabii ki; Biz çok geniş bir kadroyduk, kadınlara "pat" diye yaklaşamıyorduk ve her şeye rağmen herkes bize gıpta ediyordu.


Sonra biz diğerleri gibi olmadık. Maalesef ortak nokta Bornova olunca biraz hasar gördük ama genel bağlamda bu geceye bakmak gerekiyor.

Bu gece, 2001 yılında bahsettiğim kişilerden biri evlendi.

Biz ne yaparsak yapalım büyümüyoruz artık; yaşlanıyoruz.

Keremlere gittiğimiz günü hatırlıyorum; sene 2005'ti. Ağustosun 15-16sı olabilir. Biz gerçekten ilginç insanlar olduk hep. Gerçekten mutlu olmadık ama mutlu olmanın yolunu bulduk. Hiç olmadı mutsuzluğun yollarını bozduk.

Zamanında bir kız vardı, bizden biriyle beraber olmuştu. Daha afilli tiplerle beraber olabilirdi. Ama "onlar kendi kendilerine eğlenmeyi biliyor" diyerek o arkadaşımıza ve dolasıyla hepimize maruz kalmıştı. Maruz kalmak derken... Biz değil, o.

Bu gece "Lordz of the abazas"tan birileri evlendi. Darısı başımıza diyemem, istemem de. Yalnız olduğumdan değil; o ekipte en hızlı, en düzenli ilişkiler yaşayan bendim. Planlarımda da yok evlenmek falan. Kimseyi evlenmiş olmak için alıkoyamam. Daha sıcak konuşayım evliliğe, evlenmiş olmak için evlenmeyeceğim. Veyahut, önceki ilişkileri unutmak için hızlıca evlenmeyeceğim. Veyahut kalkan iki hilal kaş ile evlenirim belki. Bir diğer açıdan bakarsak şayet, evlenmek için evlenilmez güzelim. Bir şeyler paylaşırsın ve evlenirsin. Ve evlendiğin kadına ve evliliğine önceki ilişkilerinin yüklerini bidirmezsin.

Nişanlandığı zaman eylül 2011'di. Aradan 3 sene geçti. Çok şey değişti.

Yaşlanıyoruz.

Daha birbirimizi gömücez. Bunlar da olacak. Hazır olalım beyler. Hazır olalım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder