14 Temmuz 2014 Pazartesi

Olacak, olacak

FM serisinde esas olan dengedir. Çünkü dengesini bozduğun şampiyonu, bir daha şampiyon yapamazsın. Ama dengesini sağladığın kadroyu potansiyelinin zirvesine çıkarabilirsin.

Çünkü hayat da böyledir. Dengeyi sağlamazsan şampiyon kadroyu orta sıralara mahkum oynatırsın. Baktığımız zaman hayatın böyle olduğunu anlamak zor değil zaten.

Onun için çok sıkı fıkı ilişkiler yumağı her daim erken final yapar.

Ben de şu anda yeni sezonun ilk bölümünü yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Sanki haziran sonunda ara vermişiz de, ağustosta başlamışız gibi. Tabi bu konuda öğrenciyken daha fazla imkanımız vardı. Hepimizin daha fazla imkanı vardı. Haziranda sezona ara verirdin, eylüle kadar bol bol vaktin vardı. Şimdi öyle değil. Geri gelmemiz gerekiyor. Biz de uyuyoruz, geri geliyoruz.

Genelde akışına bırakılmalı hayat. Rezervlerimizi tutup, sağa sola müdahale etmeden yürümek gerekiyor. Gel gelelim bazı olağanüstü durumlarda müdahale de kaçınılmaz oluyor. Yeni dünya düzeni vardır ya, mikro bazda pekala değerlendirilebilir bu olay da. Yapılacak da.

Şimdi denge zamanı, çünkü haber bekleyen insanlar var ve biz bu insanları göz ardı edemeyiz. Ve önce kendini değiştirirsen, dünyanı değiştirebilirsin.


Ve hayatta her şey için önce sabra ihtiyaç vardır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder