31 Mayıs 2018 Perşembe

Sıcaklık

Bu yazı çoğu insanın ilgisini çekmeyecek, tıpkı diğerleri gibi. Ama milyonlarca  okuru olsaydı, gerçek anlamda çoğu kişinin ilgisini çekmeyecekti.

Çoğunluğun başına geleceği şekilde mikro milliyetçilikle pek alakam yoktur. Şehrin asaleti suskunluğumla alakalı olabilir belki ama tutup mezralının da tatava yapmasına tahammülüm olmadığı gibi, benim de bu konuda tatava yapmamın anlamlı olmadığını düşünüyorum. Büyüdüğüm semt, formasını ıslatmayı çok sevdiğim takım olarak da Göztepe'yi, ben söylemeden hemen herkes biliyor zaten. Konumuz Göztepe değil, o evimiz.

Dünden beri spor servisleri Göztepe'de deprem olmasını bekliyor. Sabri gidiyor, Selçuk gidiyor. Daha az ilgi çeken bir diğer gidici de Günay. Günay, bir deli kaleci. İki senedir bu formayı ıslatıyor. İlk sene, as kaleciyken ikinci sene Beto'nun gelişiyle geride kaldı. Kalite farkı vardı, normaldi. Günay iyi kaleci de değildi bence. Açıkçası Günay'a üst ligde kaleni teslim etmek demek, öngörülemez skorlara yol açmak anlamına gelebilirdi. Muhtemelen de gelirdi. Günay hepimizden çok küfür yedi. Aşırı küfür yedi. Öyle böyle yemedi.

Dün Günay gitti. Taraftar hesapları biraz buruldu. Bu coğrafyanın kaderidir badem gözlü olmak. Samimiyetsizlik, özgüvensizlik, iki yüzlülük yüzdesel olarak daha çok yer tutan öğeler bu coğrafyada. Burulmanın sebebi bu negatif insan hareketleri değildi ama.


Bu, yine bir çoğu için anlam ifade etmeyecek. Ama bütün sezon duygusal tepki alan bir insanın, kaptanına "senin için" demesi, "Ben varım" diyebilmesi, nihayetinde sözünü gerçekleştirebilmesi değerli şeyler. Hayatımızda bunları duyacak çok anımız olmuştur ve muhtemelen de söylemesini beklediğimiz/istediğimiz kişi sayısı, duyduğumuzdan fazladır. Genelde böyle zamanların başrolünde hayal kırıklığı, yalnızlık, öfke gibi olumsuz duygular yer alır.

Ayağa kalkmak tek kişiliktir. Herkes yalnız ölür.

Yine de birilerinin sıcaklığını hissetmek istemek şımarıklık olarak görülmemeli.

https://twitter.com/GozGozTv/status/1002112713886183424

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder